Leczenie skomplikowanych wad

Leczenie skomplikowanych wad zgryzu wymaga zwykle dobrej współpracy kilku specjalistów. Określenie precyzyjnego planu leczenia zawiera nie tylko postępowanie ortodontyczne ale również leczenie przed- i poortodontyczne. Współpracujemy z wieloma lekarzami różnych specjalności aby zapewnić naszym Pacjentom najlepsze możliwe leczenie operacyjne leczenie wad zgryzu.

Leczenie wad kostnych

W tych przypadkach szczegółowe zaplanowanie leczenia zaczyna być możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, w tym precyzyjnych badań diagnostycznych i możliwości wizualizacji efektu pooperacyjnego. Dobra komunikacja pomiędzy ortodontą a chirurgiem szczękowo-twarzowym jest w tych przypadkach kluczowa dla końcowego efektu. Nie należy zapominać, że często jeśli chodzi o operacyjne leczenie wad zgryzu to często po leczeniu konieczna jest odbudowa kształtu zębów, uzupełnienie brakujących, bądź wymiana istniejących wypełnień.

Leczenie przedprotetyczne

Pacjenci, którzy mają braki zębowe, przed leczeniem protetycznym czasami kierowani są przez lekarza na konsultację ortodontyczną. Ma ona przynieść odpowiedź na pytanie czy leczenie ortodontyczne może stworzyć warunki do lepszej, bardziej estetycznej i stabilnej odbudowy protetycznej. W pewnych przypadkach należy zrobić odpowiednie miejsce na implant. Jest to na pewno dłuższa droga leczenia ale też efekt końcowy nieporównywalnie lepszy.

Leczenie pacjentów z chorobą przyzębia

W przypadkach pacjentów z chorobą przyzębia leczenie ortodontyczne jest możliwe po wyleczeniu ostrego stanu zapalnego, w fazie stabilnej, za zgodą lekarza paradontologa. Podczas leczenia ortodontycznego konieczne są wizyty kontrolne u paradontologa.

Leczenie schorzeń stawów skroniowo-żuchwowych

Leczenie najtrudniejsze i najbardziej nieprzewidywalne. Często długie, z okresami polepszenia, ale i pogorszenia samopoczucia pacjenta. Zdecydowanie wymagające wielospecjalistycznego leczenia.

Leczenie dysfunkcji i schorzeń stawów skroniowo – żuchwowych.

Leczenie skomplikowanych wad zgryzu wymaga zwykle dobrej współpracy kilku specjalistów. Określenie precyzyjnego planu leczenia zawiera nie tylko postępowanie ortodontyczne ale również leczenie przed- i poortodontyczne. Współpracujemy z wieloma lekarzami różnych…

Leczenie bezdechów nocnych

Czy Twoje dziecko chrapie, śpi z otwartą buzią, ma wadę zgryzu? Może w ciągu dnia, jest senne i apatyczne? Czy ma problemy z koncentracją lub problemy w nauce, jest nerwowe?…

Higiena jamy ustnej

Przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej to zasadniczy warunek podjęcia leczenia ortodontycznego, a wymagania dotyczące nawyków higienicznych są wyjątkowo zaostrzone. Aby utrzymać prawidłową higienę w trakcie leczenia ortodontycznego należy szczotkować zęby…