Ortodonta Warszawa - dla dzieci, młodzieży i dorosłych - Orthos
  • Centrum Ortodoncji Orthos
    ul. Na Uboczu 28B, lok. U5

Leczenie

Aparat Retencyjny

Przed laty zarówno Pacjenci jak i lekarze uważali, że zęby raz wyprostowane zostaną w swojej bliskiej ideału formie już na zawsze. Badania naukowe dowiodły jednak, że utrzymanie trwałego efektu jest możliwe jedynie przez długotrwałe korzystanie z tak zwanych „aparatów retencyjnych”.

Wielu naszych Pacjentów pyta o rodzaj aparatu retencyjnego jaki zalecamy „Czy aparat retencyjny będzie mógł być przeźroczysty” lub „czy konieczne jest stosowanie aparatu retencyjnego stałego”. Ortodonta powinien wziąć pod uwagę kilka czynników przy wyborze aparatu retencyjnego – w zależności od tego jaki efekt chce osiągnąć pacjent. Do takich aspektów należą: wzrost szczęki po zabiegu, czas potrzebny dziąsłom i kościom do stabilizacji, ciśnienie jakie na zęby wywierają wargi i język.

Stały apararat retencyjny

Stały aparat retencyjny jest zwykle umieszczany (przyklejony) na wewnętrnych powierzchniach dolnych przednich zębów. Tego typu aparat może być przymocowany do dwóch kłów lub do każdego zęba na danym obszarze. Stałe aparaty retencyjne cechuje najwyższa skuteczność. Ten rodzaju aparatu może utrudnić czyszczenie zębów. Nasi specjaliści udzielą Ci jednak wszelkich rad i wskazówek w jaki sposób dbać w takiej sytuacji o higienę. Taki aparat może pozostać w swoim miejscu do czasu zakończenia wzrostu zęby (wczesna dorosłość) lub na czas nieokreślony.

Aparat retencyjny zdejmowany

Jest to najbardziej popularny rodzaj aparatu. Pacjenci bardzo szybko przyzwyczajają się do drugu, który biegnie w poprzek przednich zębów w celu utrzymania wyrównania i symetrii. Tego rodzaju aparat jest wykonany z tworzywa sztucznego i drutu ze stali nierdzewnej – wykonuje się do indywidualnie na zamówienie.

W związku z tym, że jest to aparat zdejmowany – rodzi się naturalne pytanie jak długo trzeba go nosić. Większość nawrotów i niechcianych ruchów zębów występuje w ciągu pierwszych 3 – 6 miesięcy po zdjęciu aparatu stałego. Większość pacjentów powinna nosić zdejmowany aparat retencyjny w pełnym wymiarze czasu przez okres pierwszych 3 – 6 miesięcy, a następnie tylko podczas snu. Ortodonta może zalecić dłuższy lub krótszy okres intensywnego użytkownika uwzględniając aspekty z początku tekstu.

Niewidoczny aparat na zęby

Wraz z pojawienie się nowych, czystych materiałów plastycznych w ortodoncji, Pacjenci mogą korzystać z licznych możliwości estetycznych w fazie leczenia retencyjnego. Niewidoczne aparaty retencyjne są wygodne, estetyczne i nie wymagają regulacji. Nie powinny jednak być poddawane silnym „siłą gryzącym” – ulegają łatwiej uszkodzeniu.

Kontakt
do Centrum Ortodoncji Orthos - Ortodonta Warszawa - Ursynów

Adres

Centrum Ortodoncji ORTHOS
ul. Na Uboczu 28B lok. U5
02-791 Warszawa

Lokalizacja na mapie

Gabinet na mapie Google

Godziny pracy

poniedziałek - wtorek od 9:00 do 16:00
środa od 9:00 do 20:00
czwartek - piątek od 9:00 do 16:00

Telefon

22 649 77 44

E-mail

info@ortodonta.waw.pl

Ortodoncja dla dzieci, młodzieży i dorosłych niezależnie od wieku.

Zajmiemy się Państwa zębami i spowodujemy, że będą Państwo dumni ze swojego uśmiechu.

Oferujemy profesjonalne leczenie, które prowadzą doświadczeni lekarze ortodonci.

Piękny uśmiech jest możliwy, różne są tylko drogi, które do niego prowadzą.

Ortodoncja (Warszawa) to jest to, czym wyłącznie się zajmujemy.

Przywracamy uśmiech