Ortodonta Warszawa - dla dzieci, młodzieży i dorosłych - Orthos
  • Centrum Ortodoncji Orthos
    ul. Na Uboczu 28B, lok. U5

Leczenie

Higiena

Przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej to zasadniczy warunek podjęcia leczenia ortodontycznego, a wymagania dotyczące nawyków higienicznych są wyjątkowo zaostrzone.

Aby utrzymać prawidłową higienę w trakcie leczenia ortodontycznego należy szczotkować zęby i elementy aparatu po każdym posiłku. Rodzaj szczoteczki nie ma decydującego znaczenia, chociaż polecane są specjalne szczoteczki ortodontyczne, zarówno zwykłe, jak i elektryczne. Dodatkowo dostępne są tzw. szczoteczki pęczkowe, bardzo wąskie, którymi łatwo dotrzeć do wszystkich przestrzeni.

Konieczne jest także stosowanie nici dentystycznych. Zaleca się również używanie irygatorów, czyli urządzeń służących do płukania trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych oraz przestrzeni zawartych między częściami aparatu a zębami.

Podczas szczotkowania zębów należy zwrócić także uwagę na dziąsła i w żadnym wypadku nie omijać ich w trakcie czyszczenia. Konieczny jest masaż dziąseł zarówno szczoteczką, jak i przy użyciu wykałaczek dentystycznych.

Jeśli aparat stały ma elementy umieszczone na podniebieniu, należy również pamiętać o ich systematycznym czyszczeniu.

Instruktaż, przeprowadzany przez lekarza lub higienistkę, u każdego pacjenta po założeniu aparatu stałego pozwala osiągnąć poziom higieny niezbędny do przeprowadzenia leczenia.

Jednak to nie technika mycia zębów, rodzaj szczoteczki czy szeroka gama dodatkowych sprzętów i środków do utrzymania higieny jamy ustnej są najważniejsze. Kluczowe znaczenie ma systematyczność i dokładność, a co za tym idzie, czas poświęcony na mycie zębów.

Trudności związane z utrzymaniem prawidłowej higieny powodują łatwiejsze odkładanie osadu i złogów nazębnych, dlatego pacjenci leczeni aparatami stałymi powinni częściej zgłaszać się na profesjonalne czyszczenie zębów wykonywane przez higienistki.

Nie stosowanie się do zaleceń i wskazówek higienicznych grozi zwiększonym ryzykiem wystąpienia powikłań takich jak: demineralizacja szkliwa (białe plamy), próchnica, stany zapalne dziąseł oraz ich przerosty.

Kontakt
do Centrum Ortodoncji Orthos - Ortodonta Warszawa - Ursynów

Adres

Centrum Ortodoncji ORTHOS
ul. Na Uboczu 28B lok. U5
02-791 Warszawa

Lokalizacja na mapie

Gabinet na mapie Google

Godziny pracy

Poniedziałek - piątek od 9:00 do 16:00

Telefon

22 649 77 44

E-mail

info@ortodonta.waw.pl

Ortodoncja dla dzieci, młodzieży i dorosłych niezależnie od wieku.

Zajmiemy się Państwa zębami i spowodujemy, że będą Państwo dumni ze swojego uśmiechu.

Oferujemy profesjonalne leczenie, które prowadzą doświadczeni lekarze ortodonci.

Piękny uśmiech jest możliwy, różne są tylko drogi, które do niego prowadzą.

Ortodoncja (Warszawa) to jest to, czym wyłącznie się zajmujemy.

Przywracamy uśmiech