Ortodonta Warszawa - dla dzieci, młodzieży i dorosłych - Orthos
  • Centrum Ortodoncji Orthos
    ul. Na Uboczu 28B, lok. U5

Leczenie

Cienkie dziąsła

Cienkie i delikatne dziąsła tylko czasem są źródłem niepokoju dla pacjenta. Natomiast dla lekarza ortodonty zazwyczaj zwiastują problemy. Z dużym prawdopodobieństwem można oczekiwać pojawienia się obnażeń korzeni po leczeniu aparatami stałymi, o ile nie zapobiegnie się temu zawczasu.

Współczesna medycyna opiera się w znacznej mierze na indywidualizowaniu wskazań do leczenia i stosowania metod najbardziej przewidywalnych. Należy zatem ocenić ryzyko niepowodzeń, zanim przygotuje się pacjentowi plan leczenia. Cienkie dziąsła często zwiastują równie cienką kość pokrywającą korzenie zębów. Odsłanianie się korzeni często przyspieszają sami pacjenci, szczotkując nieumiejętnie zęby.

Ortodonta nierzadko staje przed podjęciem decyzji o przesunięciu zębów pokrytych cienkim dziąsłem. Zęby przesuwane w kierunku, gdzie występuje najcieńsza tkanka, mogą spowodować jej nieodwracalne uszkodzenie. Następstwem takiej sytuacji może okazać się utrata jednej ścianki zębodołu – ząb pozostanie jak leżący w piórniku ołówek – utrzymywany z jednej strony jedynie przez cienkie dziąsło. Aby zapobiec takiemu stanowi, staramy się tkanki podporowe zęba pogrubić przed założeniem aparatu. Można to wykonać wykorzystując tkankę własną pacjenta albo wprowadzając pod śluzówkę gotowe preparaty.

Zagadnienia dotyczące pogrubiania dziąseł i zmiany położenia wędzidełek stały się ostatnio inspiracją dla wielu specjalistów – periodontologów, ortodontów i implantologów, co zaowocowało wprowadzeniem nowych, mało inwazyjnych metod leczenia.

Prawidłowe planowanie odległych wyników postępowania ortodontycznego, które zgodnie z obecną wiedzą nie jest już tylko prostowaniem zębów, zakłada również przygotowanie pacjenta do innych procedur. Takim przykładem jest konieczność usunięcia jakiegoś zęba już po zdjęciu aparatu. Zdarza się, że taka utrata zęba jest zaplanowana; na podstawie oceny jego osadzenia w kości ocenia się rokowanie i w planie leczenia uwzględnia się zabezpieczenie tkanek tak, by po utracie zęba nie doszło do utraty kości i dziąsła. W takiej sytuacji również potrzebne jest pogrubienie zbyt cienkiego dziąsła.

Kontakt
do Centrum Ortodoncji Orthos - Ortodonta Warszawa - Ursynów

Adres

Centrum Ortodoncji ORTHOS
ul. Na Uboczu 28B lok. U5
02-791 Warszawa

Lokalizacja na mapie

Gabinet na mapie Google

Godziny pracy

poniedziałek - wtorek od 9:00 do 16:00
środa od 9:00 do 20:00
czwartek - piątek od 9:00 do 16:00

Telefon

22 649 77 44

E-mail

info@ortodonta.waw.pl

Ortodoncja dla dzieci, młodzieży i dorosłych niezależnie od wieku.

Zajmiemy się Państwa zębami i spowodujemy, że będą Państwo dumni ze swojego uśmiechu.

Oferujemy profesjonalne leczenie, które prowadzą doświadczeni lekarze ortodonci.

Piękny uśmiech jest możliwy, różne są tylko drogi, które do niego prowadzą.

Ortodoncja (Warszawa) to jest to, czym wyłącznie się zajmujemy.

Przywracamy uśmiech