Ortodonta Warszawa - dla dzieci, młodzieży i dorosłych - Orthos
  • Centrum Ortodoncji Orthos
    ul. Na Uboczu 28B, lok. U5

Leczenie

Aparat ortodontyczny a wiek

W jakim wieku dziecko powinno być badane ortodontycznie?

Towarzystwa Ortodontyczne zalecają, aby większość dzieci, swoją pierwszą wizytę u ortodonty odbyła w siódmym roku życia. Należy wówczas ustalić najlepszy czas na rozpoczęcie leczenia. Nasi specjaliści dzięki specjalnym szkoleniom są wstanie postawić trafną diagnozę u jeszcze młodszych dzieci.

Dlaczego dzieci są oceniane w tak młodym wieku? Aparat na zęby a wiek.

Wczesna diagnoza i wiążące się z tym leczenie może prowadzić do wczesnej korekcji zęba już na etapie wyrzynania. Pozwoli to na rozplanowanie optymalnego miejsca dla zębów stałych i zmniejszenie prawdopodobieństwa powstawania zbyt dużych odstępów między nimi.

Jeśli wskazane jest leczenie wczesne, możliwe jest odpowiednie prowadzenie rozwoju szczęki i wyrzynających się zębów stałych. Wszecznym leczeniem można regulować szerokość górnych i dolnych łuków zębowych, uzyskać miejsce dla zębów stałych i uniknąć konieczności ekstrakcji zęba. Ważną rolę stanowi też kontrola i wyeliminowanie zaburzeń połykania i mowy. Innymi słowy, wczesne leczenie może ułatwić późniejszą terapię.

Czy wczesne leczenie obejmuje wszystkie dzieci?

Nie wszystkie dzieci muszą być od razu po wizycie leczone.  Niektóre rodzaje problemów ortodontycznych można łatwo i skutecznie rozwiązań w wieku nastoletnim. Inne natomiast nie powinny być poddawane korekcji do momentu kiedy wzrost szczęki jest bardziej zaawansowany lub zakończony. Dzieci nie leczone powinny być objęte programem ortodontycznej obserwacji.

W jakim celu dzieci poddaje się obserwacji ortodontycznej bez leczenia? Aparat ortodontyczny a wiek.

Obserwacja umożliwia monitorowanie wzrostu zębów stałych. Niekiedy dobrą decyzją jest usunięcie niektórych zębów mlecznych przed ich naturalnym wypadnięciem.  Takie działanie może przyspieszyć wyrzynanie zębów stałych i skrócić czas oczekiwania na możliwość założenia aparatu stałego.  Obserwacja wzrostu zębów powinna odbywać się co 6-8 miesięcy. Zapoznaj się z rodzajami aparatów ortodontycznych.

Podsumowując, wczesne leczenie możne rozpocząć korektę istotnych problemów i zapobiec ich bardziej poważnym następstwom skracając również okres właściwego leczenia aparatem stałym.

Kontakt
do Centrum Ortodoncji Orthos - Ortodonta Warszawa - Ursynów

Adres

Centrum Ortodoncji ORTHOS
ul. Na Uboczu 28B lok. U5
02-791 Warszawa

Lokalizacja na mapie

Gabinet na mapie Google

Godziny pracy

poniedziałek - wtorek od 9:00 do 16:00
środa od 9:00 do 20:00
czwartek - piątek od 9:00 do 16:00

Telefon

22 649 77 44

E-mail

info@ortodonta.waw.pl

Ortodoncja dla dzieci, młodzieży i dorosłych niezależnie od wieku.

Zajmiemy się Państwa zębami i spowodujemy, że będą Państwo dumni ze swojego uśmiechu.

Oferujemy profesjonalne leczenie, które prowadzą doświadczeni lekarze ortodonci.

Piękny uśmiech jest możliwy, różne są tylko drogi, które do niego prowadzą.

Ortodoncja (Warszawa) to jest to, czym wyłącznie się zajmujemy.

Przywracamy uśmiech