Leczenie bezdechów nocnych

orthos-bezdech

Czy Twoje dziecko chrapie, śpi z otwartą buzią, ma wadę zgryzu?
Może w ciągu dnia, jest senne i apatyczne?
Czy ma problemy z koncentracją lub problemy w nauce, jest nerwowe?
Przyczyną może być „zespół obturacyjnego bezdechu podczas snu „(OSAS).
Zespół specjalistów w dziedzinie laryngologii i ortodoncji, a także chirurgii szczękowo- twarzowej, pomoże twojemu dziecku poprawiając jego jakość życia.

Czym jest „zespół obturacyjnego bezdechu podczas snu „(OSAS)?
Jest to zaburzenie polegające na zmniejszeniu lub całkowitym braku przepływu powietrza przez drogi oddechowe, powtarzającym się wielokrotnie w ciągu nocy. Prowadzi do niedotlenienia, wzrostu ciśnienia krwi, spowolnienia wzrostu, niedowagi oraz może wpływać negatywnie na ogólny rozwój psycho-somatyczny dziecka.

Przyczyny OSAS:
Przerost migdałków podniebiennych i inne przyczyny laryngologiczne oraz wady zgryzu takie jak cofnięta broda (tyłożuchwie) czy wąska szczęka.

Rola ortodonty w leczeniu OSAS:
Wady zgryzu, takie jak „wąska szczęka” czy „cofnięta broda”, mogą mieć wpływ na nasilenie objawów obturacyjnego bezdechu sennego.
Cofnięta żuchwa znacznie ogranicza ilość wdychanego powietrza. Często występuje z wiotkością mięsni dna jamy ustnej i żwaczy oraz zapadaniem się nasady języka, podczas snu.

Jak leczymy?
Ortodontycznie – stosując specjalistyczne aparaty wysuwające żuchwę
Wąska szczęka powoduje ograniczenie przestrzeni, przez którą przepływa wdychane powietrze przez co powoduje niedotlenienie.

Jak leczymy?
Ortodontycznie – pomagamy małym pacjentom ukierunkować wzrost kości szczęki poprzez zastosowanie specjalistycznych aparatów dobieranych indywidualnie i montowanych na stałe w buzi pacjenta.
Uzyskanym dodatkowy efektem leczenia jest poszerzenie podstawy jamy nosowej, co szczególnie u pacjentów z OSAS, może mieć znaczenie w procesie leczenia laryngologicznego tego zaburzenia.

Jesteśmy otwarci na współpracę z lekarzami laryngologami. Naszym celem jest tworzyć profesjonalny zespól, oferujący małym pacjentom, interdyscyplinarnie leczenie na najwyższym poziomie.
Jesteś lekarzem laryngologiem? Leczysz pacjentów z zespołem obturacyjnego bezdechu sennego?
Zapraszamy do współpracy! Skontaktuj się z nami!

Leczenie dysfunkcji i schorzeń stawów skroniowo – żuchwowych.

Leczenie skomplikowanych wad zgryzu wymaga zwykle dobrej współpracy kilku specjalistów. Określenie precyzyjnego planu leczenia zawiera nie tylko postępowanie ortodontyczne ale również leczenie przed- i poortodontyczne. Współpracujemy z wieloma lekarzami różnych…

Leczenie bezdechów nocnych

Czy Twoje dziecko chrapie, śpi z otwartą buzią, ma wadę zgryzu? Może w ciągu dnia, jest senne i apatyczne? Czy ma problemy z koncentracją lub problemy w nauce, jest nerwowe?…

Higiena jamy ustnej

Przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej to zasadniczy warunek podjęcia leczenia ortodontycznego, a wymagania dotyczące nawyków higienicznych są wyjątkowo zaostrzone. Aby utrzymać prawidłową higienę w trakcie leczenia ortodontycznego należy szczotkować zęby…