Aparaty ruchome Są stosowane w okresie wzrostu Pacjenta. Mają na celu wyleczenie dysproporcji w budowie kości szczęk, a pośrednio wpływają na położenie zębów. Skuteczność aparatów ruchomych w dużym stopniu uzależniona jest od współpracy pacjenta. Najczęściej poleca się użytkowanie aparatu około…
więcejKonsultacja – na tej wizycie po wstępnym obejrzeniu pacjenta podejmuje się decyzje dotyczące dalszego postępowania: - pacjent nie wymaga leczenie ortodontycznego, - pacjent wymaga leczenia ortodontycznego w późniejszym okresie, - pacjent wymaga leczenia ortodontycznego.
więcejW ostatnich latach okolica wokół zębów, czyli zarówno tkanek miękkich (dziąsło) i twardych (kość zębodołu), z bardzo ważną strukturą łączącą obie te tkanki z zębem czyli ozębną, stało się wspólnym obszarem działania ortodontów i periodontologów – lekarzy zajmującymi
więcejCienkie i delikatne dziąsła tylko czasem są źródłem niepokoju dla pacjenta. Natomiast dla lekarza ortodonty zazwyczaj zwiastują problemy. Z dużym prawdopodobieństwem można oczekiwać pojawienia się obnażeń korzeni po leczeniu aparatami stałymi, o ile nie zapobiegnie się temu zawczasu.
więcejCzy Twoje dziecko chrapie, śpi z otwartą buzią, ma wadę zgryzu? oże w ciągu dnia, jest senne i apatyczne? Czy ma problemy z koncentracją lub problemy w nauce, jest nerwowe? Przyczyną może być „zespół obturacyjnego bezdechu podczas snu
więcejPrzestrzeganie zasad higieny jamy ustnej to zasadniczy warunek podjęcia leczenia ortodontycznego, a wymagania dotyczące nawyków higienicznych są wyjątkowo zaostrzone. Aby utrzymać prawidłową higienę w trakcie leczenia ortodontycznego należy szczotkować zęby i elementy aparatu po każdym posiłku.
więcejLeczenie skomplikowanych wad zgryzu wymaga zwykle dobrej współpracy kilku specjalistów. Określenie precyzyjnego planu leczenia zawiera nie tylko postępowanie ortodontyczne ale również leczenie przed- i poortodontyczne.
więcejLeczenie skomplikowanych wad zgryzu wymaga zwykle dobrej współpracy kilku specjalistów. Określenie precyzyjnego planu leczenia zawiera nie tylko postępowanie ortodontyczne ale również leczenie przed- i poortodontyczne.
więcejJakość współczesnego leczenia ortodontycznego jest odpowiedzią na oczekiwania pacjentów. Coraz liczniejsi spośród nich rozumieją, że zdrowe, proste zęby to nie tylko piękny uśmiech, ale również harmonijne rysy twarzy. Należy jednak pamiętać, że ortodoncja to przede wszystkim dziedzina medycyny
więcejPrzed laty zarówno Pacjenci jak i lekarze uważali, że zęby raz wyprostowane zostaną w swojej bliskiej ideału formie już na zawsze. Badania naukowe dowiodły jednak, że utrzymanie trwałego efektu jest możliwe jedynie przez długotrwałe korzystanie z tak zwanych „aparatów retencyjnych”
więcejW jakim wieku dziecko powinno być badane ortodontycznie? Dlaczego dzieci są oceniane w tak młodym wieku? Czy wczesne leczenie obejmuje wszystkie dzieci? W jakim celu dzieci poddaje się obserwacji ortodontycznej bez leczenia? Aparat ortodontyczny a wiek.
więcejWady zgryzu zarówno te zębowe jak i szkieletowe, ograniczają podstawowe funkcje życiowe i społeczne np: osłabiają proces żucia i spożywania pokarmów, zaburzają mowę a ich leczenie jest często możliwe tylko operacyjnie. Jeżeli nie ma odpowiedniego kontaktu między górnymi
więcejŚcieranie zębów staje się coraz częstszą przyczyna zgłaszania się Pacjentów do lekarza stomatologa. Związane jest to ze zwracaniem większej uwagi na wygląd i estetykę. Jednak ścieranie zębów to nie tylko estetyka ale także zaburzona funkcja
więcej
Centrum Ortodoncji ORTHOS
ul. Na Uboczu 28B lok. U5
02-791 Warszawa
poniedziałek - wtorek od 9:00 do 16:00
środa od 9:00 do 20:00
czwartek - piątek od 9:00 do 16:00
Ortodoncja dla dzieci, młodzieży i dorosłych niezależnie od wieku.
Zajmiemy się Państwa zębami i spowodujemy, że będą Państwo dumni ze swojego uśmiechu.
Oferujemy profesjonalne leczenie, które prowadzą doświadczeni lekarze ortodonci.
Piękny uśmiech jest możliwy, różne są tylko drogi, które do niego prowadzą.
Ortodoncja (Warszawa) to jest to, czym wyłącznie się zajmujemy.
Przywracamy uśmiech